Голодомор
Цього року українці вшановуватимуть пам’ять жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни з Росією. Війни, яка знову супроводжується геноцидними практиками, – російський режим уже не приховує мети знищити українську ідентичність.
Щороку в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Пам’ять загиблих не просто від голоду внаслідок неврожаю, природного лиха, а жертв цілеспрямованого сталінського геноциду українців.
— Злочин Голодомору — це той злочин, пам’ять про який залишилася фактично в кожній родині України. І це той злочин, який тривалий час не був публічно обговорений, пам’ять про який була тривалий час заборонена в радянському союзі, щодо якого існувало повне інформаційне табу. Однак пам’ять про той голод зберігалась на родинному рівні, тому коли стало можливим відкрито говорити про Голодомор — спочатку то ще називали як «голод», «голодівка», «голод 1933 року» — це стало тим об’єднувальним чинником, який так чи інакше зачіпав кожного. При цьому існувала перевага однозначності оцінки, бо Голодомор — це те, що не викликає жодних сумнівів у злочинності дій влади, бо йдеться про масове вбивство людей.